Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2022-10-17

Mistrzostwa Świata federacji ICF na deskach SUP w Gdyni (7-11 września 2022)

W dniach 7-11 września 2022 w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Świata w pływaniu na deskach SUP w następujących kategoriach:

Sprint na 180 m mężczyzn, kobiet w kategorii OPEN jak i Master 40+ i 50+, a także juniorów. Wyścigi techniczne mężczyzn, kobiet w kategorii OPEN jak i Master 40+ i 50+, a także juniorów.

Wśród mężczyzn dominował Connor Baxter (USA), który zdobył dwa złote medale Mistrzostw Świata - w sprincie na 180m i w wyścigu długodystansowy mężczyzn. Sprint kobiet wygrała April Zilg, również zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych. Wyścig długodystansowy kobiet wygrała Francuzka Melanie Lafenetre, dla której było to pierwsze zwycięstwo w zawodach rangi Mistrzostw Świata.

Federacja ICF skupia sportowców posługujących się canoe i SUPami, a także smoczymi łodziami. Na ostatniej olimpiadzie w Tokio pojawiły się: sprint i slalom canoe, pozostałe dyscypliny posiadają własne zawody rangi Mistrzostw Świata, choć nie zostały jeszcze łączone do katalogu dyscyplin olimpijskich. Wyścigi na deskach SUP są coraz bardziej popularne, być może niedługo staną się również częścią olimpijskich zmagań na kolejnych igrzyskach.

Najnowsze zawody rankingowe Mistrzostw Świata odbędą się w Antalyi (Turcja) 3-7 listopada 2022.